KUDA architecture s.r.o.

WEB / REDESIGN
2019 / 2020

Projekt atelierkuda.cz se ke mně dostal přes doporučení od jiného klienta, pro kterého jsem zrovna tehdy vytvořil web.

Po několikáté se mi potvrdilo to, že pokud budu dělat dobrou práci, lidé si o tom mezi sebou řeknou a rádi na vás odkážou dále. No a pokud budu dělat práci špatnou – už od těch lidí snad nikdy neuslyším. Zatím mě „do háje“ neposlal (doufám) nikdo…

KUDA architecture web mockup

Zadání

Cílem projektu bylo vytvořit webovky pro architekta Daniela Kudu, které by především prezentovaly jeho práci pro klienty. Měly však také sloužit jako osobní portfolium pro Registru uměleckých výstupů (RUV).

Důležité je vědět to, že tento registr má každoročně uzávěrku ve vybrané datum. Do této doby je možné do systému vkládat projekty a upravovat informace s nimi spjaté.

Když mě Dan oslovil, do RUV zbývaly necelých čtrnáct dní. Dva týdny na vytvoření webu, to je pohoda, že? Spíše řekněmě, že poptávka přišla za pět dvanáct.

Projekt jsme nakonec úspěšně zrealizovali. Web zdárně plnil svou roli.

O rok později jsme se vrátili na místo činu. Bylo potřeba změn – Dan už nejel sám na sebe a založil s.r.o. Stránky jsme tedy zrevidovali a po konzultacích upravili tak, aby následovaly záměr a nový brand firmy.

KUDA architecture web 02

Přínos

Rychlá realizace. Postavit web za čtrnáct dní není žádná sranda. Do toho jsem navíc dovolenkoval na Kanárech, kde jsem se učil surfovat. Protože však měl web plnit roli osobního (uměleckého) portfolia pro RUV, nic moc extra jsme nevymýšleli. Dan měl docela dobrou představu o tom, co chce, takže jsme se především inspirovali různými weby architektů, vytáhli z nich prvky, které nám do projektu seděly a vytvořili něco unikátního.

S pozdějším příchodem s.r.o. jsme web upravili, aby refektoval stávající situaci. Nyní web slouží jako vizitka pro firmu. Z drtivé většiny návštěvníci stránky navštěvují cíleně, primárně za účelem ověření si expertízy ateliéru.

KUDA architecture web 01

Web

Web je postaven tak, aby jasně a přehledně návštěvníkům webu ukázal portfolium firmy. To je prostě to nejdůležitější. Druhou nejnavštěvovanější záložkou je pak stránka „O nás“ – proto jsme si zde dali na obsahu obzvláště záležet.

Tyto informace o návštěvnosti můžeme samozřejmě vyčíst z Analytics. Také víme, že webovky mají téměr nulovou míru opuštění stránky. Co to znamená?

Návštěvníci na web jen tak náhodou nezabloudí (což ani není naším cílem). Nejčastěji se jedná o investory, majitelé projektů, nebo jiné zainteresované strany. Chtějí si ověřit, na kterých projektech a jakého typu se ateliér podílel, jestli je na firmu spoleh apod.

Tuto hypotézu nám pomohly ověřit nejen měřící nástroje, ale také zpětná vazba od klientů.

KUDA architecture restaurace Diandi