JD worx

STRATEGIE / BRANDING / WEB
2016 / STÁLE TRVÁ

Projekt JD worx byl vůbec jednou z mých prvních zakázek. Je to moje srdcovka. Když firma založila své podnikání a kamarád mě tehdy požádal o pomoc s tvorbou webu, byl to moment, se kterým začala má profesionální kariéra. Předtím jsem si věci šmudlal jen tak bokem pro sebe.

Od té doby již uplynulo pár let. Za ten čas se z neznámé dílny stal v oboru uznávaný podnik. No a co já? Samozřejmě jsem designoval, přemýšlel, radil… Řekl bych však, že jsem se především hodně učil. S odstupem času se na to dívám takto – s růstem JD worx rostou i mé profesní dovednosti.

JD worx web mockup

Zadání

Spolupráce začla již v roce 2016, kdy jsem ještě tehdy začínající firmě měl vytvořit jejich první web. Povedlo se a zákazníci přibývali. Brzy jsem tedy začal pomáhat také s ostatními oblastmi digitálu.

Čas plynul a postupně se tento malý podnik stal jedním z nejpřednějších hráčů na trhu v oblasti čištění hliníkových dílů automobilů a motocyklů.

JD worx logo

Přínos

Od založení jsem byl pro firmu v pozici konzultanta, vytvořil webovky, podílel se na vývoji značky a marketingové strategii, staral se o sociální média. Také mám na svědomí většinu grafického obsahu a merkantilních tiskovin. Má práce pomohla firmě vydělat stovky tisíc korun.

Jsem kvalifikovaným expertem na všechny zmíněné činnosti? Rozhodně ne – každá aktivita vyžaduje řadu let teorie a praxe. Avšak tento projekt mě naučil (a neustále učí to) jak spolu jednotlivé domény souvisí a jakou hrají roli v celém ekosystému firmy. Obzvláště u webovek to poté znamená to, že stránky neexistují jako samostatná entita, ale musí dávat smysl v celém marketingovém ekosystému.

Pro JD worx webové stránky tvoří klíčový “digitální pilíř”, který konzistentně přivádí nové zákazníky.

JD worx tiskoviny - vizitky
JD worx tiskoviny - letáky
JD worx tiskoviny - roll-up
JD worx meme

Web

Web je postaven na redakčním systému WordPress, díky kterému můžeme obsah jednoduše a rychle upravovat.

Díky zakoupené šabloně web vypadá dobře bez většího vynaloženého úsilí a většinu zdrojů jsme mohli tedy investovat do té důležitější části, než je vzhled – design webu.

Design není jen o tom, jak věci vypadají, ale jestli fungují tak, jak mají. V tomto případě jde o to získat co nejvíce “správných” zákazníků. Zaměřili jsme se tedy především na jejich pochopení (jaké informace lidi potřebují vědět, co je pro ně rozhodujícími faktory při poptávání dané služby, atd.) a web vytvořili tak, aby cíl splňoval.

JD worx web 01
JD worx web 02

Nehádáme – měříme a zlepšujeme

Během své existence prošel web třemi většímy re-designy, které byly reakcí na vývoj firmy a postupné vytříbení jejího zaměření. Menší úravy na webu se pak dělají na bázi měsíců. Proč však vůbec něco měníme a jak víme to, co měnit?

Z křišťálové koule nevěštíme a názory typu “no zkusme to změnit, takhle to vypadá pěkněji” do biznisu a webdesignu úplně nepatří. Jak to tedy děláme? Měříme. Testujeme.

Stránky máme napojené na Analytics a Hotjar, které nám pomáhají pochopit chování zákazníků a v číslech ukazují, co se jak moc děje. V kombinaci se zpětnou vazbou od zákazníků a SEO nástroji Adwords a Sklik poté web vylepšujeme. V konečném důsledku to znamená co? Firma vydělá více peněz.

JD worx reference na webu